Podstawowe informacje

W tej części Biuletynu udostępniamy podstawowe informacje o Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze: o statusie prawnym, danych teleadresowych, danych ułatwiających kontakt z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Jaworze i jej komórkami organizacyjnymi.

Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP) to dostępny publicznie środek komunikacji elektronicznej służący do przekazywania dokumentu elektronicznego do podmiotu publicznego przy wykorzystaniu powszechnie dostępnego systemu teleinformatycznego. Cechą istotną tego środka komunikacji jest to, że jest on częścią systemu ePUAP, jego modułem, zarządzanym przez ministra właściwego ds. informatyzacji. Elektroniczna Skrzynka Podawcza podmiotu publicznego wystawia Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia (UPP) dokumentu przesłanego na jej adres (mający format inny niż poczta elektroniczna): /id_podmiotu/SkrytkaESP.

W celu złożenia do Dolnośląskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego pisma w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej DMOW Jawor.

Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze posiada skrzynkę podawczą na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (adres skrzynki: /DMOWJAWOR/SkrytkaESP)

Formularz tzw. pisma ogólnego do podmiotu publicznego

W placówce znajdują się cztery grupy wychowawcze. Od początku roku szkolnego 2009/2010 zostały wprowadzone klaso-grupy tzn.: gr. I i IV to I klasa, gr. II to II klasa i gr. III to III klasa. Szkoła jak i każda  grupa wychowawcza jest oddzielona od siebie i znajduje się na osobnych kondygnacjach i skrzydłach budynku.  W skład pomieszczeń każdej grupy wychowawczej wchodzą:

  • 3, 4 sypialnie, które pomieszczą od 2 do 4 wychowanków (każda sypialnia jest odpowiednio umeblowana tak aby  wychowanek miał warunki godne do mieszkania),
  • świetlica (w której wychowankowie uczestniczą w zajęciach popołudniowych, oglądają telewizje oraz korzystają z komputera),
  • kuchnia grupowa (wyposażona w nowoczesny aneks kuchenny, gdzie zazwyczaj odbywają się zajęcia kulinarne),
  • magazynek gospodarczy a zarazem pokój wychowawcy (w którym magazynowane są wszystkie przybory i materiały oraz rzeczy niezbędne do pracy z grupą jak i prawidłowego funkcjonowania grupy wychowawczej),
  • łazienka z natryskiem i pomieszczeniem wc oraz umywalnia (gdzie chłopcy mogą w prawidłowy sposób dbać o swoja higienę osobistą, pomieszczenia te na wszystkich grupach są odnowione i wyremontowane)

Każda z grup jest przystosowana do przyjęcia maksymalnej ilości wychowanków w liczbie 13 osób.

Karta informacyjna

Nazwa podmiotu:
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
Patron:
brak
NIP:
695-10-08-866
Województwo:
dolnośląskie
Powiat:
jaworski
Gmina:
Jawor
Miejscowość:
Jawor
Adres:
ul. Legnicka 16
Kod pocztowy:
59-400
Kontakt:
tel.: (76) 870-20-33, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor:
Mariusz Barański, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zastępca Dyrektora:
Daniel Iwański, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik gospodarczy:
Tadeusz Markiewicz, tel.: 76 870-20-33 w. 20, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.